http://www.hockeysverige.se/
Kul med förändringar men vad det gäller mig så är första intrycket en försämring

Kul att läsa positiva nyheter om klubben. Nu fattas det bara att få laget samspelta, och en bra publiktillströmning.Gunwaldh Johansson wrote:Hockeyettans hetaste lag
http://www.hockeysverige.se/mikael-mjor ... taste-lag/
Känns rätt oseriöst att som hockeybloggare visa så uppenbart att han inte tycker om SIK. Kändes mer som facebookmeddelande på fyllanGunwaldh Johansson wrote:Enligt denna blogg så kommer inte Skövde behöva vara favoriter i västra serien. Det blir Mariestad och Tranås som kommer bli favoriter.
http://www.hockeydagbladet.se/blogg-vil ... a-oroliga/
Lappalainen får gärna lägga favoritskapet på andra lag enligt mig. Vem vet, han kanske har rätt? SIK har ju inte varit någon segermaskin under försäsong!Gunwaldh Johansson wrote:Enligt denna blogg så kommer inte Skövde behöva vara favoriter i västra serien. Det blir Mariestad och Tranås som kommer bli favoriter.
http://www.hockeydagbladet.se/blogg-vil ... a-oroliga/
Tycker om och tycker om.. Han är helt värdelös hockeytyckare, har sett honom ha så många fel i sina bloggar att om man chansade skulle man ha mer rätt!Tobias Thurén wrote:Känns rätt oseriöst att som hockeybloggare visa så uppenbart att han inte tycker om SIK. Kändes mer som facebookmeddelande på fyllanGunwaldh Johansson wrote:Enligt denna blogg så kommer inte Skövde behöva vara favoriter i västra serien. Det blir Mariestad och Tranås som kommer bli favoriter.
http://www.hockeydagbladet.se/blogg-vil ... a-oroliga/
Toni L:s subjektivitet lyser igenom i allt han tar sig för, det är så uppenbart att han har sina sympatier hos Tranås (och Mjölby?) att det blir löjligt. Jag tar det han skriver med en stor nypa salt.Gunwaldh Johansson wrote:Enligt denna blogg så kommer inte Skövde behöva vara favoriter i västra serien. Det blir Mariestad och Tranås som kommer bli favoriter.
http://www.hockeydagbladet.se/blogg-vil ... a-oroliga/