Grästorp missade 1:a chansen att säkra play-offplatsen efter 0-1 mot Forshaga hemma. Nu har man Arboga (B) och Köping (H) kvar innan serien är färdigspelad. 2 svåra matcher. http://stats.swehockey.se/ScheduleAndRe ... rview/7124
Tror faktisk att Grästorp har en stor chans att slå ut Tranås i serie bäst av 3. Tranås har blandat och gett hela säsongen. Tippar 2 - 1 i matcher för Grästorp. Man börjar borta på torsdag och har hemmafördel i en avgörande 3:e match.
Gunwaldh Johansson wrote:Tror faktisk att Grästorp har en stor chans att slå ut Tranås i serie bäst av 3. Tranås har blandat och gett hela säsongen. Tippar 2 - 1 i matcher för Grästorp. Man börjar borta på torsdag och har hemmafördel i en avgörande 3:e match.
Jag håller med dig, blir nog tre matcher med fördel Grästorp!
I kväll så håller vi tummarna för Grästorp när 1:a matchen i förkvalet spelas i Tranås. Håller Tranås som favoriter i denna pga hemmaplan. Tippar 4 - 2 men hoppas på 2 - 4.
Gunwaldh Johansson wrote:I kväll så håller vi tummarna för Grästorp när 1:a matchen i förkvalet spelas i Tranås. Håller Tranås som favoriter i denna pga hemmaplan. Tippar 4 - 2 men hoppas på 2 - 4.
Tippar 7-1 till Tranås,Grästorp har gjort sitt för i år!
Ska vi gissa att Div 1 Västra ser ut så här nästa säsong.
Enköpings SK HK
Forshaga IF
Grums IK
Grästorps IK
IFK Arboga IK
Kumla Black Bulls
Köping HC
Lindlövens IF
Mariestad bois HC
Skövde IK
Surahammars IF
VIK Västerås HK